Komple Ev Tadilatı

Komple Ev Tadilatı

Yıkım ve Döküm İşleri

Yıkım, döküm işleri özel bir bilgi ve beceri gerektiren bir konu alanıdır. İhtiyacınız olduğunda talebinize atfen gerekli yönetmeliklere uyarak en tehlikesiz ve çevreye en az zarar veren şekilde işlerimizi icra etmekteyiz. Yıkımın seçici olmasında mevcut diğer yapılara zarar vermeden sadece lokal çalışma yapmakta yıkım öncesindeki karşılaşılabilecek sorunlara karşı önlem almaktayız. Yıkıma hazır hale getirilen bina, işyeri, köprü gibi alanlarda teşhis ve tahlil yapılmaktadır. Özel veya sosyal alanlarda yaşamı kolay kılmak adına bir dizi işlem gerçekleştirmekteyiz. Zor ve meşakkatli olan bu yolda her türlü süreç hakkında bilgi verilmektedir. Sonrasında ise enkazın kaldırılma işlemi, yine yıkım işleminde kullanılan kepçe, dozer ve kamyonlarla taşınmaktadır.

Yıkım ve Döküm İşlemi Aşamaları Nelerdir?

Birden fazla aşamayı gerektirmektedir. Öncelikle bir yüklenici tarafından üstlenilir. Bina yahut bina yapı parçalarının yapı söküm işleminde etkin rol oynayan uzman ekip tarafından belirlenen yolda sonrasında ne tür bir yapının inşa edileceği bile öncesinde hesaba katılır. Çok katlı veya tek katlı bina, iş yeri, sosyal alanlar gibi faktörler göz önünde bulundurularak işlevine en uygun şekilde yıkım işlemi gerçekleştirilir. Aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

• Öncelikle yapının teşhisi, kolanları veya yapı malzemesine bakılır.
• Hafriyat işlemi yapılır.
• Altyapının gözden geçirilmesi, eğer kanalizasyon ya doğalgaz hattı hesaba katılmadan işlem yapılıyorsa çok büyük sorunlara neden olabilir.
• Ardından yapı kırım ve döküm işlemi yapılır.

Yıkım ve Döküm İşlemi Ne Zaman İstenir?

Yıkım ve döküm işlemi ne zaman istenir? sorusunun cevabı bir deprem ülkesinde yaşıyor olmamız ile daha da önem kazanmaktadır. Oturulacak yapıda olmayan konut, çalışılabilecek durumda olmayan iş yerleri ya güçlendirme ya da yıkım işlemine gitmektedir. Bu durumda bir yıkım müteahhidi bulup ki onun vasıtasıyla belediyeden izin alıp gerekli ruhsat ve izinlerle işlevini yitirmiş, ikamet edilmesi sağlıklı olmayan alanları terk etme yolu seçilebilmektedir. Bizim işimiz size en güvenli alanlarda yaşamanızı sağlamaktır ve yıllardır bunun için çalışıyoruz. Geri dönüşüme, çevrenin düzenlenmesine önem verip ayrıca atık yönetimi ile ilgili aldığımız eğitimlerle de doğayı koruyoruz. Doğa yaşamaz ve dönüşmezse canlı da yaşayamaz. Doğayı, doğal olanla korumak için her gün daha iyi olanı sizler için seçiyoruz.

Yıkım ve Döküm İşleri

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?