Komple Ev Tadilatı

Komple Ev Tadilatı

Yalıtım ve İzolasyon İşleri

Yalıtım ve izolasyon işleri yeni yapılan veya mevcut yapı üzerinde olumsuz hava şartlarına karşı koruyucu etkiye sahip bir yapı malzemesidir. Bu özelliği nedeniyle çok tercih edilmektedir. İzole edilen konut ya da iş yeri daha sağlıklı yaşam sunmaktadır. Hem konfor hem de sağlık açısından günümüzde kullanımı geçmişe oranla daha da fazla olmaktadır. Kış aylarında cam veya balkon gibi alanlardan sızan ısı bütçeniz için ekonomik olmayacaktır. Tavan arası, bodrum ve duvar izolasyonu gibi çeşitleri vardır. Evlerde dışarıdan sızan yağmur ve kar suyu, fabrikalarda atık madde ve yağ birikintisi, stüdyolarda sesin dışarı çıkmasının ve içeri girmesinin engellenmesi gibi nedenlerle kullanım alanı bulmaktadır.

Temel İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?
Temel izolasyon çeşitleri nelerdir? sorusunun cevabını ısı, su ve ses yalıtımı olarak temelde üçe ayırabiliriz. Lokasyon olarak konutun nerede olduğu, cephesinin nereye baktığı, rüzgârdan ne düzeyde etkilendiği, kaçıncı katta olduğu gibi etkenlere dayanılarak uygun bir yalıtım sistemi uygulanmaktadır. Evin içinden duvara yapılabileceği gibi dışardan bina dış cephesine de yapılabilinir. Isı yalıtımı isteniyorsa hem iç hem dıştan yapılması çok daha makul olacaktır. Su boruları ve kanalının göze görünür bir yerde olmasını istiyorsanız bina altyapısından döşetip, doğalgaz borularına da yine aynı işlemi uygulatabilirsiniz. Eğer çatı katında oturuyorsunuz ve yağmur suyundan olumsuz etkileniyorsanız tavan arası izolasyonunu mutlaka yaptırarak kış aylarını hem daha sıcak hem de keyifli geçirebilirsiniz.

Isı Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Isı yalıtımında kullanılan malzemeler evinizdeki yumuşak doku ile yapılan ısı geçişine neden olan yapıya karşı hanenizi korur. Bu malzemelerin içeriği hakkında bilgilerimizi şu şekilde sıralayabiliriz:

• Fiberglas yalıtım adını bir yerlerde duymuş olmanız olasıdır. En popüler izolasyon yöntemlerinin başında gelmektedir.
• Selüloz yalıtım doğa dostu bir çeşididir.
• Püskürtme köpüğü yalıtımı, evinizde kolon veya duvar içi görünen çatlaklara uygulanabilmektedir.
• Radyant bariyer yalıtımı ülkemizde çok yaygın değildir. Biz Akdeniz iklim kuşağında bulunduğumuzdan bunun sıcak ve tropikal iklimler için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Yılların bilgisi, ustalığı ve de tecrübesiyle size kusursuz bir hizmet sunmak için biz buradayız. Ayrıntılı şekilde bilgilendirme isterseniz veya sizin için en uygun yöntemi belirleyebilmek için lütfen danışmaktan çekinmeyin. Biz sizin için buradayız.

Yalıtım ve İzolasyon İşleri

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?