Komple Ev Tadilatı

Komple Ev Tadilatı

Elektrik Tesisat İşleri

Elektrik tesisat işleri en elzem altyapı hizmetlerinden biri olup kesinlikle işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gereken hayati bir konudur. Eski ve yeni binaların yapıları gereği ihtiyaçları farklılaşmaktadır. Eski olanlarda kabloların değişmesi, eğer var ise topraklanma sorununun giderilmesi gerekirken; yenilerde ise bir aygıt kullanılması veya tavan sisteminde bir kurulum gerekebilir. Ortalama olarak 25-30 yıllık bir binada 4 ya da 6’lı sigorta yapıları mevcuttur ve eski tip basit yapıda olan prizler kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji koşulları ile evde uzatma kablolarına ihtiyaç duyar hale gelindi ve çok fazla beyaz eşya, küçük ev aletleri, telefonlar, tabletler, laptoplar, bilgisayarlar kullanıldığından dolayı fazla prize gereksinim duyuldu. Bu nedenle doğal akış içerisinde elektrik tesisatı en önemli konu alanı haline geldi.

Elektrik Tesisat Aşamaları

Elektrik tesisat aşamaları siz değerli okuyucularımız için kaleme aldık. Bu süreci şu şekilde özetlememiz mümkündür:

• Var olan tesisatın gözden geçirilmesi,
• Yeni iş ve işlemlerde kullanılacak olan araç ve gereçlerin temini ve de bunun yaratacağı ihtiyaçların belirlenmesi,
• Gerekli görülen yer ve yerlerde söküm ve kırım işleminin yapılması,
• Eski, hasarlı veya iş göremeyen kablo ve kablo takımının değiştirilerek uygun olanının takılması,
• Kablolama işleminin titizlikle yapılması ve kasaların uygun alanlara gömülmesi,
• Tadilat öncesi belli olan priz yerlerinin sonrasında anahtarlar ile uyumlu olacak şekilde birleştirilmesi ve yerleştirilmesi,
• Aydınlatma sistemleri için gerekli avizelerin veya lambaların takılması,
• Sigortaların mutlaka kontrol edilmesi ve kalite kontrol sürecinden geçirilmesi gerekmektedir.

Elektrik Tesisatı Neden Önemlidir?

Doğal ihtiyaçlarımızdan biri de aydınlanma ihtiyacımızdır ve bunu güvenli şekilde karşılamak isteriz. Evde, okulda, iş yerinde, sokakta, sinemada her nerede bulunuyorsak bir dakikalık karanlık bile bazen fazla gelmektedir. Konu elektrik olunca bu güvenlik sorununu da beraberinde getirmektedir. Günümüz teknolojisi cihazlarının yazılımı, donanımı ve bir evde birden fazla cihazın aynı anda kullanılması gibi nedenlerle elektrik sistemi olumsuz etkilenebilmektedir. Sadece yeni yapılan değil eski binaların da rutin kontrollerini yaptırması sistemin sürekliliği açısından önem arz etmektedir. Sorunsuz ve kısa bir çözüm istiyorsanız işin ehli birine sisteminizi emanet etmelisiniz ki biz de zaten bunun için varız.

Elektrik Tesisat İşleri

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?