Komple Ev Tadilatı

Komple Ev Tadilatı

Alçı Sıva İşleri

Alçı sıva işleri yapılmakta olan inşaatlarda kaba şeklinin sona erip ince yapılara geçiş aşamasında uygulanan bir uygulamadır. Kum, su ve çimentonun belli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilen bir çözeltidir. Boya işleminden önce uygulanmakta olduğu duvarlar ve yapının tümü bu işlemden geçer. İnşaat sektöründen daha yumuşak, kıvamlı ve uygulanmasının kolay olmasından dolayı çimentonun alternatifi olarak kireç de kullanılabilmektedir. Bu işlemin nedeni, yani sıva ile mevcut duvar yapısını korumak, desteklemek ve işlevini uzun süre korumasına yardımcı olmaktır. Genelde iki tabaka halinde sürülen sıvama işlemi ince ve kalın olarak duvara sürülür. Bu şekilde bir uygulama ile amaçlanan tam olarak düz olmayan yüzey üzerinde daha doğal bir görünüm elde etmektir.

Alçı Sıva Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alçı sıva yaparken nelere dikkat edilmelidir? sorusu öncelikle temiz bir yüzeyin varlığı ile açıklanabilir. Uygulama aşamasından önce yüzey gerekli ekipmanlarla düzeltilmeli, herhangi bir girinti ya da çıkıntı olmayıncaya kadar işlem devam ettirilmeli ve pürüzsüz bir yapı sağlanmalıdır. Ardından işleme tabi tutulacak olan alan ıslatılmalı ancak abartıya kaçılmayacak düzeyde uzmanlıkla yapılmalıdır. Pürüzsüz ve saf olan homojen görünümü korumak adına belli yönde uygulama yapılmalı ve kullanılan aracın izinin kalmaması sağlanmalıdır. Sıva olarak kullanılan üç çeşit alçı türü vardır: Perlitli sıva alçıları, saten sıva alçıları ve makine sıva alçılarıdır. Hepsinin içeriği ve uygulama alanı birbirinden farklı olup geniş bir kullanım alanına sahiptirler.

Duvarlarımıza Hayat Veriyoruz, Alçı Sıva İşlerinde Uzmanız!

Alçı Sıva Ne İşe Yarar?

Alçı sıva ne işe yarar? sorusu kusursuz bir görünüm elde etmek ve uzun süreli kullanım elde etmek için uygulanan bir dizi işlemi içerir. Gerek kaba inşaat olsun gerekse yenileme işleminde birçok yapıya uyum sağlayabilen yapıdadır. Betondan, gaz betona; briketten, açık levhaya, açık sıva katmanıyla bezenmiş duvarlara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Üç çeşit alçı türü olduğuna değinmiştik bu türler yapı malzemesinin dokusuna uygun olarak seçilir ve uygulanır. Önemli olan yapım aşamasında olan veya yenilenen binanın hem güzel görünmesi, hem sağlam ve dayanıklı olması, hem herhangi bir zarara karşı bunu tolere edebilecek yapıda olmasıdır. Bu tür tüm işleriniz için alanında uzman, mesleğe yıllarını vermiş çalışan kadromuz ile bize ne zaman ihtiyacınız olursa ulaşabilirsiniz.

Alçı Sıva İşleri

Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?